Krumpliaratiniai pavaros mechanizmai, skirti sukamojo judesio transformavimui į tiesiaeigį-grįžtamąjį judesį ir atvirkščiai, tiesiaeigio-grįžtamojo judesio transformavimui į sukamąjį judesį (toliau-bešvaistikliniai krumpliaratiniai pavaros mechanizmai)

Paramos priemonė
VP2-1.3-ŪM-01-K
Paraiškos būsena: Nesudaryta sutartis
Projekto vykdytojas: H. Vinklerio personali įmonė "HERBERTAS"
Finansavimo ir administravimo sutartis: Nepasirašyta
Prašoma lėšų suma:
16 218,72 €
Skirtas finansavimas
Iš jo ES dalis:

Šiuo metu pasaulyje ir Lietuvoje gaminamų stūmoklinių įrenginių (vidaus degimo variklių, kompresorių, siurblių ir kt.) stūmokliai dėl jų ryšio su švaistikliais yra veikiami kintamo dydžio ir krypties šoninių jėgų, todėl dėl trinties tų įrenginių darbe gaunasi gana žymūs energijos nuostoliai. Šių problemų sprendimui įmonė turi bent kelis Lietuvos išradimų patentus, kurių techninei galimybių studijai atlikti ir skirtas šis projektas. Įmonės tikslas-perspektyvoje įdiegti šiuos išradimus pramonėje. Bešvaistiklinių krumpliaratinių pavaros mechanizmų galinių grandžių, sujungtų su stūmokliais, tiesiaeigis-grįžtamasis judėjimas, manoma, užtikrinamas kinematiškai, todėl stūmokliai ir cilindrai turėtų būti neveikiami šoninių jėgų, o jų energijos sąnaudos turėtų būti ženkliai mažesnės, nei iki šiol naudojamų tradicinių konstrukcijų įrenginių. Tai sudarytų prielaidas taupyti kurą, elektros energiją, gerinti ekologinę aplinką, todėl į šį projektą tikrai verta investuoti. Projekto pridėtinė vertė: projektas yra įdomus ir patrauklus tuo, kad jis yra inovatyvus, jame principiniai naujai (išradimų lygyje) ir nestandartiškai sprendžiamos techninės problemos, kurios jau daug metų trikdė vidaus degimo variklių, kompresorių, siurblių gamintojus. Diegiant pramonėje bešvaistiklinius krumpliaratinius pavaros mechanizmus, galimas naujų projektavimo ir gamybos padalinių bei įmonių steigimas, dalyvavimas tarptautinėse parodose, naujų gaminių patentavimas ES ir kitose pasaulio šalyse bei Lietuvos vardo garsinimas tarptautinėje bendrijoje.

Veiksmų programaEkonomikos augimo veiksmų programa
Veiksmų programos prioritetas:Ūkio konkurencingumui ir ekonomikos augimui skirti moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra
Veiksmų programos prioriteto priemonė:Idėja LT
Kvietimo numerisVP2-1.3-ŪM-01-K-01
Paraiškos kodasVP2-1.3-ŪM-01-K-01-008
Administracinės atitikties vertinimas:Taip, 2008-10-15
Tinkamumo vertinimas:Ne, 2008-10-29
Naudos ir kokybės vertinimas:
Sprendimas dėl projekto finansavimo:
Projekto įgyvendinimo apskritis
Projekto įgyvendinimo savivaldybė:Vilniaus miesto

<< Grįžti į paieškos formą